Egyre izgalmasabbá válik az amerikai elnökválasztási kampányra való felkészülési időszak, és napról napra világosabbá válik, hogy ismét Donald Trump és Joe Biden fog-e ringbe szállni az elnöki székért. Kiderült ugyanis, hogy Nikki Haley volt ENSZ-nagykövet és republikánus elnökjelölt kritikus helyzetbe került, ugyanis ki kell alakítania, hogy milyen álláspontot képviseljen Trumppal szemben, miután kiesett a versenyből.
A szuperkeddet a hagyományoknak megfelelően általában februárban vagy márciusban rendezik, amikor a legtöbb amerikai államban előválasztást tartanak a nagy pártok. Idén a szuperkedd március 5., amikor egyszerre 16 államban és egy területen tartanak előválasztást.
Az idei szuperkedd azonban jelen ismereteink szerint nem okozhat túl nagy meglepetést, ugyanis úgy látszik, hogy mind a két pártnak megvannak a befutó jelöltjei. Kiemelték a cikkben, hogy 16 államból hatban nyitott előválasztást tartanak, amely azt jelenti, hogy ezeken a helyeken párthovatartozástól függetlenül minden regisztrált szavazó voksolhat vagy a demokrata, vagy a republikánus jelöltaspiránsokra. A többi helyen nincs meg ez a lehetőség, ott zárt vagy részben zárt szavazást tartanak – írta meg a Vg.hu.
Az elemzésből az is kiderül, hogy a szuperkedd után tisztázódik a jelöltek sorsa, ugyanis a republikánusoknál az elnökjelölt-választó konvenció 2429 tagjából 874-nek a sorsa eldől, valamint hozzátették, hogy több, mint 1215 kell ahhoz, hogy valaki megszerezze a jelöltséget a júliusi ülésen.
Kalifornia és Texas, a két legnépesebb állam kedden szavaz, és a felmérések szerint Trump mindkét helyen abszolút favorit. A VG kiemelte, hogy volt elnök kampánystábja nem idegeskedik, számításaik szerint Trump legalább 773 delegáltat szerez kedden, és legkésőbb egy vagy két héttel később meglesz annyi, amennyi a jelöléshez szükséges.
Írta a Magyar Hírlap