A közlése szerint Deutsch Tamást javasolják az EP-választáson listavezetőnek.
Kocsis Máté a gyermekvédelmi jogszabályok szigorításáról is beszélt. Többek között elmondta: a kormánypártok azt is javasolni fogják, hogy soha többé ne kaphasson erkölcsi bizonyítványt, aki gyermekek sérelmére bűncselekményt követett el. Kocsis Máté hangsúlyozta: mindenkinek tudnia kell, az efféle bűncselekmények egy életre nyomot hagynak.
A Fidesz frakcióvezetője szóba hozta a DK-s Varju László ellen csütörtökön meghozott ítéletet. Ezzel kapcsolatban azt kérte, hogy akit jogerősen elítélnek, az haladéktalanul távozzon a magyar közéletből.
Simicskó István, a KDNP képviselőcsoportjának vezetője ezek után a svéd NATO-csatlakozásról beszélt. Örömét fejezte ki, hogy a svéd miniszterelnök Magyarországra látogat, és kész a megegyezésre a magyar vezetéssel. Ezzel szerinte nyugvópontra juthat az ügy.
Amit Sulyok Tamásról érdemes tudni
Az Országgyűlés 2014 szeptemberében választotta az Alkotmánybíróság tagjává. 2015. április 1-jétől kezdődően a testület elnökhelyettese. 2016. április 22-től elnökhelyettesként látta el az elnöki jogköröket, 2016. november 22-én az Országgyűlés az Alkotmánybíróság elnökévé választotta.
A szegedi JATE Állam- és Jogtudományi Karán szerzett jogi diplomát 1980-ban.
1982-től 1991-ig jogtanácsos, 1991-től alkotmánybíróvá választásáig ügyvéd volt. 2000 és 2014 között osztrák tiszteletbeli konzul volt. 2005 szeptembere óta meghívott előadóként alkotmányjogot oktat a Szegedi Tudományegyetem jogi karán. 2013-ban PhD-fokozatot szerzett, kutatási témája az ügyvédség alkotmányjogi helyzete.
2015. március 30-án, április 1-i hatállyal, az Alkotmánybíróság teljes ülése a testület elnökhelyettesévé választotta. 2016. november 22-én az Országgyűlés az Alkotmánybíróság elnökévé választotta.